Nagrody i wyróżnienia

 
 
Axami to wzorowa firma - 12/2017
 
Firma Axami – podlaski lider branży bieliźniarskiej - wygrała plebiscyt „Wzorowa Firma” i tym samym znalazła się w gronie 12 najlepszych regionalnych przedsiębiorstw. Gala wręczenia nagród odbyła się 21 grudnia w białostockim Pałacu Branickich.
 
Konkurs, któremu patronuje Marszałek Województwa Jerzy Leszczyński oraz Przewodniczący Konwentu Powiatów Woj. Podlaskiego Jan Zalewski - Starosta Siemiatycki  – ma na celu wyłonienie i nagrodzenie 12-u najlepszych przedsiębiorstw w różnych dziedzinach gospodarki. 
 
Firma Axami została nominowana w kategorii Lider Rynku Odzieżowego. W opinii kapituły AXAMI to przedsiębiorstwo o dużym potencjale, na stałe wpisane w gospodarczy krajobraz województwa podlaskiego. 
 
Unikalna bielizna produkowana w Axami cieszy się ogromnym powodzeniem u klientek zarówno w kraju jak i za granicą. Bielizna tej marki to gwarancja wyjątkowego wzornictwa i designu oraz najwyższej jakości. 
 
Kapituła w uzasadnieniu podkreślała: „Nie bez znaczenia są także zrealizowane ostatnio inwestycje - w kadry i nowoczesny park maszynowy, pozwalające na poszerzenie oferty, co przekłada się na zdobywanie nowych rynków zbytu. (…)  Axami tworzy unikatowe, misterne wzory, trafiające w gust różnych kobiet, stawiając jednocześnie na ich komfort i wygodę użytkowania bielizny (...)”. 
 
Podczas uroczystej gali nagrodę odebrała Edyta Skutnicka, prezes Axami, a zarazem projektantka. 
 
- Jest nam niezmiernie miło znaleźć się w tak zacnym gronie najlepszych, podlaskich przedsiębiorstw. Bardzo się cieszę, że dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu całego zespołu udało nam się zajść tak daleko. Dziękuję za to wyróżnienie i zapewniam, że nie spoczniemy na laurach – powiedziała Edyta Skutnicka. 
 
14 grudnia w podwojach warszawskiego hotelu Mercure Grand miało miejsce niezwykłe wydarzenie- finałowa gala 3. edycji konkursu "Imperium Urody". Plebiscyt, powołany do życia przez znany i lubiany magazyn dla pań- "Imperium Kobiet"- ma na celu wyłonienie osób, firm czy instytucji, szczególnie zasłużonych dla promowania zdrowia i piękna. 
Statuetki w poszczególnych kategoriach plebiscytu "Imperium Urody" przyznawane były przez profesjonalne i bardzo wymagające jury. W jego skład wchodziły same gwiazdy: psycholog Małgorzata Ohme, znane z nienagannego wyglądu aktorki: Dorota Czaja, Paulina Holtz i Aleksandra Mikołajczyk, oraz dziennikarka Paulina Drażba i prezenterka "Pytania na śniadanie", Miss Polonia 2011- Marcelina Zawadzka.
Jak wieść niesie, narady jurorek przebiegały w niezwykle burzliwej atmosferze... Jednak w przypadku jednej kategorii- PRODUCENT BIELIZNY 2015, wszystkie panie wyjątkowo zgodnie postanowiły przyznać to zaszczytne miano białostockiej firmie Axami!
Marka Axami zasłynęła przede wszystkim dzięki temu, że zawsze stara się wyprzedzać światowe trendy i proponować swoim klientkom innowacyjne, zupełnie wyjątkowe rozwiązania. 
 

    

 

Axami uhonorowane certyfikatem Jakość Roku 2013

W ramach Ogólnopolskiego Programu Promocji Jakości w Polskich Przedsiębiorstwach firmie Axami przyznano tytuł Jakość Roku 2013. Konkurs ten skierowany jest do przedsiębiorców i firm, które ze szczególną uwagą podchodzą do kwestii jakości i wysokich standardów pracy. Ciągłe dążenie do doskonałości jest niewątpliwie domeną naszej firmy - o czym najlepiej świadczy fakt, że otrzymujemy ten cerifikat od 2008 roku. Cieszymy się, że nasz wysiłek  i dbałość o jak najwyższą jakość naszych produktów zostają docenione. Takie wyróżnienia utwierdzają nas, w przekonaniu, że zmierzamy w dobrym kierunku, i że nowoczesność i oryginalność mogą iść w parze z wysoką jakością.

 

 

 

 

Z dumą informujemy, że firma Axami została laureatem prestiżowego konkursu -  i otrzymała Medal Polskiej Przedsiębiorczości 2013. Medal Polskiej Przedsiębiorczości to projekt obejmujący swoim zasięgiem caly kraj. Jego założeniem jest wyłonienie najlepszych w Polsce firm, zarówno wśród największych, jak i małych, rodzinnych przedsiębiorców. Medal przyznawany jest w kategoriach Firma Roku oraz Produkt Roku.

Nagroda ta jest uwieńczeniem naszych osiągnięć i podsumowaniem wysiłku i pracy włożonej w efektywne zarządzenie w 2013 roku. Tytuł stanowi podsumowanie naszych dotychczasowych wyróżnień, pozycji w regionie oraz na arenie ogólnopolskiej.

 

 

W ramach Ogólnopolskiego Programu Promocji Jakości w Polskich Przedsiębiorstwach firmie Axami przyznano tytuł Jakość Roku 2008. Konkurs ten skierowany jest do przedsiębiorców i firm, które ze szczególną uwagą podchodzą do kwestii jakości i wysokich standardów pracy. Ciągłe dążenie do doskonałości jest niewątpliwie domeną naszej firmy. Cieszymy się, że nasz wysiłek  i dbałość o jak najwyższą jakość naszych produktów zostały docenione. Takie wyróżnienia utwierdzają nas, w przekonaniu, że zmierzamy w dobrym kierunku, i że nowoczesność i oryginalność mogą iść w parze z wysoką jakością.

 W tym roku tytuł został nam przydzielony w kategorii produkt za pełną linię produktową ekskluzywnej bielizny damskiej z niepowtarzalnej kolekcji Temptation. Jest to niewątpliwie prestiżowe wyróżnienie dla naszej firmy i wierzymy, że jest ono jedynie dowodem naszego zaangażowania i pasji, którą jest bielizna.

 

 

2009 - Laur Klienta - Odkrycie Roku - Axami rozwija swoje skrzydła w rodzimym kraju. W tym roku marka bierze udział w największym i najbardziej prestiżowym konsumenckim programie w Polsce.

Ideą plebiscytu jest nagrodzenie firm i ich produktów przez klientów, którzy w wyniku głosowania wyróżniają swoje ulubione marki.

W tegorocznej edycji Axami zostało nominowane w kategorii Laur klienta- „Odkrycie Roku”. Marka znalazła się w ścisłej czołówce firm, które walczą o ten zaszczytny tytuł. 

 

2010 - Laur Klienta - Odkrycie Roku

Kolekcja firmy Axami na sezon jesień/zima 2008 - Temptation otrzymała Certyfikat w konkursie Polish Product 2008 w kategorii "polski produkt".
Kolekcja Temptation powstała z myślą o zaspokojeniu potrzeb i wymogów współczesnych, eleganckich i odważnych kobiet, poszukujących produktów, które podkreślą kobiece piękno oraz będą nadążały za światowymi trendami w modzie. Taka właśnie jest bielizna AXAMI z kolekcji Temptation na okres jesień / zima 2008.
Kolekcja AXAMI Temptation została doceniona w konkursie Polish Product, ponieważ wyróżnia się na krajowym rynku rzadko spotykanymi barwami bielizny, bogatymi zdobieniami, wyjątkową elegancją produktu oraz jego oryginalnym krojem i najwyższą jakością materiałów używanych do produkcji bielizny.

 

 

2009 - Polish Product

2010 - Polish Product - Certyfikat Złoty Polish Product oraz Certyfikat Perłowy Polish Product to nagrody, które w tym roku otrzymała marka Axami. Wysoka jakość produktów, polska produkcja, innowacyjność i niezawodność to cechy, które pozwoliły Axami sięgnąć po tak prestiżowe wyróżnienia.

Pierwsze wyróżnienie to Certyfikat Złoty Polish Product w kategorii „Produkt Roku 2010”. Kapituła programu Polish Product nagrodziła kolekcję „Temptation” – wysoką jakość jej wykonania oraz polskie pochodzenie – bielizna Axami jest bowiem produkowana w Polsce, w Białymstoku.

Drugie wyróżnienie to Certyfikat Perłowy Polish Product w kategorii „Firma Roku 2010” wydany w oparciu o rekomendacje kontrahentów Axami i osiągnięcia gospodarcze firmy oraz jej polski kapitał. Certyfikat jest gwarancją, że Axami to rzetelny i wiarygodny partner w biznesie.

Program Polish Product jest organizowany w celu wyróżnienia najlepszych polskich firm. Zdobyty Certyfikat Polish Product stanowi potwierdzenie polskości firmy i jej produktów oraz ułatwia im zaistnienie na rynku zjednoczonej Europy.

 

    

 

2009 - Euro Certyfikat - prestiżowe europejskie wyróżnienie dla podmiotów gospodarczych, których dewizą jest solidność i uczciwość biznesowa.

Statuetka EuroCertyfikatu stanowi gwarancję, że Axami jest rzetelnym i wiarygodnym partnerem biznesowym należącym do czołówki europejskich podmiotów gospodarczych. Jak czytamy w opisie nagrody: „jest przyznawana podmiotom gospodarczym szczególnie wyróżniającym się na tle konkurencji sprawną organizacją i zarządzaniem, doskonałą polityką rozwoju i spełnianiem surowych norm jakościowych”. Jako finalista konkursu Axami uczestniczyć będzie w Europejskim Programie Promocji Jakości, który stwarza doskonałą okazję do promocji firmy i zdynamizowania jej rozwoju.

Statuetki uroczyście wręczono na Zamku Królewskim w Warszawie 26 listopada 2009 roku. Była to czwarta edycja Europejskiego Programu Promocji Jakości „EuroCertyfikat”.

 

     

 

2010 - Euro Certyfikat

AXAMI - organizator pracy bezpiecznej - 2010

AXAMI zdobyło I-e miejsca w konkursie „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy, Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku. Laureatów konkursu (zdobywców I-szych miejsc w każdej kategorii) na szczeblu wojewódzkim okręgowy inspektor pracy nominował do udziału w konkursie na szczeblu centralnym.

Zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu, nad którą honorowy patronat sprawował marszałek Sejmu RP Bronisław Komorowski, tradycyjnie już otrzymali statuetki „Mecum Tutissimus Ibis” i dołączyli do „Złotej Listy Pracodawców”. rekomendowanych przez inspekcję pracy jako wzorzec godny naśladowania. Liderzy bezpiecznej pracy, którzy zakwalifikowali się do centralnego etapu konkursu, odebrali w czasie gali listy gratulacyjne. Wśród nich znalazło się też AXAMI!

 

 

Axami laureatem EuroCertyfikatu 2011!

 Już po raz szósty zostały wręczone złote statuetki i dyplomy Międzynarodowego Konkursu EuroCertyfikat. Wielka Gala odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie – miejscu odpowiadającym randze tego wydarzenia. EuroCertyfikat to prestiżowe, europejskie wyróżnienie przyznawane wyselekcjonowanej grupie podmiotów. Kapituła Konkursowa nagradza najlepsze przedsiębiorstwa, samorządy i jednostki medyczne. Na tle konkurencji wyróżniają się one sprawną organizacją i zarządzaniem, doskonałą polityką rozwoju, najwyższą jakością oferowanych produktów oraz usług. Laureaci EuroCertyfikatów biorą udział w Europejskim Programie Promocji Jakości.